Eco

Windows and Doors

Telefon:
+9 0212 227 7911

HİZMETLERİMİZ

ALÜMİNYUM DOĞRAMA

“Dayanıklılıkta 1 Numara!”

Doğrama ürünlerinin başlıca elemanları ahşap, plastik ve alüminyumdur. Ancak ahşap ve plastik iklim koşullarına göre bazı problemlere sebep olabilmektedir. Örneğin; yağışlı ortamlar için ahşap uygun değilken çok güneşli yerler ve gece-gündüz ile mevsimler arası sıcaklık farklarının yüksek olduğu bölgeler için plastik uygun malzeme değildir. Buna ek olarak, ahşap ve plastik doğramalar sınırlı ebatlarda yapılabilmektedir. Alüminyum ise her iklim koşulunda doğa şartlarına en dayanıklı malzemedir ve istenilen her ebatta yapılabilme imkanı sunmaktadır. Yani alüminyum, doğrama malzemeleri içinde en uzun ömürlü ve kullanılabilir olanıdır.

PVC DOĞRAMA

“Cebinizin ve Doğanın Dostu”

PVC yani polivinil klorür, petrokimya tesislerinde petrol ve tuzdan üretilen bir polimer türüdür. Klor atomu taşıyan nadir termoplastiklerden biri olan PVC, bu özelliği ile tutuştuğunda hemen söner. Çünkü içerdiği klor, PVC’nin alev alma sıcaklığını yükseltmektedir. Ses yalıtımı sayesinde şehrin gürültüsünü önlemekle kalmaz, içerideki ısının korunmasını sağlayarak enerji tasarrufu yapmanızı da sağlar. Geri dönüştürülebilme özelliğiyle de doğa dostu olan PVC, kullanım kolaylığı sağlaması ve kalitesiyle en çok tercih edilen polimer türlerindendir. Ayrıca kolay temizlenebilir bir maddedir ve boya-bakım gerektirmediği için ekstra masraf çıkarmaz.

DUŞAKABİN

“Hem Hijyenik Hem Estetik”

Sağlıklı bir yaşam için hijyenin önemi herkes tarafından bilinmektedir. Çevre temizliği kadar evlerin temizliği ve kişisel temizlik de sağlıklı yaşamın temel gerekliliklerindendir. Konu ev temizliği olduğunda en fazla dikkat edilmesi gereken yerler tuvalet ve banyolardır. Çünkü evin diğer yerleri banyo ve tuvaletler kadar bakteri barındırmaz ve çabuk kirlenmez. Bu yüzden banyo ve tuvaletlerin temizliğine ekstra bir önem göstermek gerekir. Bu doğrultuda ürettiğimiz, kalitesi ve görselliğiyle de öne çıkan duşakabinler, daha temiz ve estetik bir banyoya sahip olmanızın yanında kolay temizleme avantajı da sağlıyor.

FOTOSELLİ KAPI

“Otomatik Kapı Teknolojisinde Son Nokta!”

Radarlı kapı ve otomatik kayar kapı da denilen fotoselli kapı, yanlış bir ifade olmasına rağmen fotosel kapı olarak da bilinmektedir. Fotoselli Kapı sistemlerinin en çok tercih edileni yana kayar modelidir. Dairesel yana kayar, teleskobik ve döner kapı modelleri de olan fotoselli kapı sistemlerinin en hesaplı olanı da yana kayar modelidir. Bu modelin en çok tercih edileni ise iki sabit iki hareketli kanat tipidir.
Fotoselli kapı için en ideal genişlik 160 – 180 cm; en ideal yükseklik ise 210 – 220 cm arasıdır. Sabit kanatlar da düşünüldüğünde toplam genişlik 320 – 360 cm arasında olmaktadır. Bu ölçü değerleriyle fotoselli kapı daha estetik bir görünüm kazanmaktadır ve kilit sistemi genellikle mekanik tercih edilmektedir. Ancak kapının yapılacağı yer güvenli bir bölge değilse fotoselli kapının önüne kepenk veya ferforje korkuluk yapılması tavsiye edilir.

JALUZİ

“Kumaş Perde Derdinden Şıklıkla Kurtulun!”

Yatay sistemde çalışan birbirine paralel bantlardan oluşan mekanik sistemli perdelere jaluzi denmektedir. Ahşap ve alüminyum jaluziler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ahşap jaluziler 25 ve 50 milimetrelik bant genişliği çeşitlerine, mikro jaluzi de denilen alüminyum jaluziler ise 16 ve 25 milimetrelik bant genişliği çeşitlerine sahiptir. Hafif nemli bir bezle temizlenebileceği gibi toz alıcı fırçalarla da temizlenebilirler. Evlere ve işyerlerine tek başına modernlik katabilen jaluziler, kolay temizlenebilme özelliği sebebiyle de tercih edilmektedir.

JALUZİLİ CAM

“Jaluzi ile Isıcamın Muazzam Birlikteliği”

Jaluzi ısıcam olarak da bilinen jaluzili cam, ayarlanabilir yatay jaluzilerin Isıcam arasına yerleştirilmesiyle yapılan bir “yalıtımlı cam içi perde sistemi”dir. Dilerseniz manuel dilerseniz uzaktan kumandalı olarak üretilen jaluzili camlar, birçok farklı renk seçeneğine de sahiptir. Jaluzili cam, hem jaluzinin hem ısıcamın avantajlarını bir arada sunar.

KATLANIR CAM

“Kullanışlı ve Değerli”

Katlanır cam uygulamaları; konutun değerini artırmak, ısı ve ses yalıtımı sağlamak, manzarayı genişletmek ve darbelere dayanıklılık gibi birçok avantaja sahiptir. Temizliği de kolay yapılabilen katlanır cam sistemlerini balkon kapatma, teras kaplama ve kapatma, mağaza ve dükkan vitrin camlama, ofis cam bölme, cam kapı gibi birçok uygulamada kullanarak hizmet vermekteyiz.

KEPENK

“Dünyanın Tercihi”

Otomatik kepenk sistemi, gerek güvenlik gerek kullanım kolaylığı açısından dünyada en çok tercih edilen sistemdir. İşyerinizi veya garajınızı gönül rahatlığıyla kapatmanızı sağlayacak olan otomatik kepenkler; şık ve teknolojik görüntüsüyle, uygulandığı yere modernlik katar.

KÜPEŞTE

“Emniyet Duygusunu Şıklıkla Harmanlıyoruz”

Alüminyum küpeşteler; merdivenlere, balkonlara, havuz kenarlarına ve inşaatların birçok bölümüne hem emniyeti hem estetiği sağlamak amacıyla yapılan ve korkuluk da denilen dekorlardır. Küpeşte seçiminde sadece güvenlik değil görüntü de önemlidir. Güvenli ancak şık bir görünümü olmayan küpeşteler az tercih edilirken hem şık hem güvenli küpeşteler daha çok tercih edilmektedir.

MENFEZ

“Sorunsuz Su ve Hava Akışı”

Menfezler hava ve su menfezleri olmak üzere iki ana gruba ayrılır. Hava menfezleri, istenilen istikamette hava sirkülasyonu sağlamak amacıyla yerleştirilen portatif kanalcıklardır. Su menfezleri ise kanalları tıkama ihtimali olan boyutlardaki nesnelerin girişini engellemek amacıyla, genellikle su giderlerine veya yol kenarlarındaki kanalizasyon giderlerinin üzerine yerleştirilirler. Menfezlerin kullanım amacı, akışı sağlanmak istenen su veya hava dışındaki maddeleri engelleyerek sadece istenen maddenin geçişini sağlamaktır.

OFİS BÖLMESİ

“Ofisinizi En Verimli Hale Getirin”

İster dolu, ister camlı modüllerle mekanınızı gereksinime en uygun şekilde düzenlemenizi sağlayan bölme sistemleri, kısa sürede ve en temiz biçimde monte edilmektedir. Bölme sistemlerinin içine yerleştirilen jaluzi, perde ve baskılar; hem özel alanlar oluşmasını hem de mekanlar arası görsel iletişimin devamını sağlar.

PANJUR

“Isı-Ses Yalıtımı ve Güvenlik Bir Arada”

Konutları ve işyerlerini güneş ışınları, rüzgar, yağmur, kar gibi iklim koşullarından koruyan alüminyum panjur sistemleri, aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı da sağlamaktadır. Panjurların kapalı durumdayken sağladığı güvenlik ve caydırıcılık hissi, konut sahipleri için panjurları vazgeçilmez bir hale getirmektedir. İçerisindeki poliüretan köpük sayesinde doğanın da dostu olan alüminyum panjurlar birçok farklı renk seçeneğiyle konutunuzun görselliğine de etki etmektedir.

SİNEKLİK

“Sinek Sorununa Pratik Çözüm”

Sineklik sistemleri kapı veya pencerelerin dış tarafından uygulanmaktadır. Pratik, menteşeli, stor ve sürme sineklik sistemleri olmak üzere dörde ayrılırlar. Hassas oldukları için kullanımlarında dikkatli davranılması gerekmektedir. İstenildiği zaman sökülüp takılabilen pratik, menteşeli ve stor sineklikler, kullanma kolaylığının yanında yıkanabilme imkanı da sunarlar.


>>

HAYAT CAM - CAM HAYATTIR...